Sklolaminátové žumpy, nádrže na úžitkovú vodu, septiky a vodomerné šachty


Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/d/1/d1bfd964-e3f0-476b-9fde-d694faed8850/sklolaminatovenadrze.sk/web/wp-content/themes/vega/functions.php on line 600


Warning: Attempt to read property "post_content" on null in /data/d/1/d1bfd964-e3f0-476b-9fde-d694faed8850/sklolaminatovenadrze.sk/web/wp-content/themes/vega/functions.php on line 601

Zaoberáme sa predajom sklolaminátových žúmp, nádrží na úžitkovú vodu, septikov a plastových vodomerných šácht vyrobených rotačným tvárnením.

Naše nádrže sú vyrobené z polyesteru vystuženého skleneným vláknom. Strojovou výrobou Vám ponúkame samonosné nádrže bez potreby betonáže.

Správny obsyp nádrží pieskom dodatočne posilňuje vlnitú konštrukciu nádrže, čo z hľadiska životnosti radí tieto nádrže na popredné miesto produktov, určených na zber odpadovej a dažďovej vody, pričom vážia iba zlomok hmotnosti oproti betónovým nádržiam. Životnosť správne namontovanej nádrže je aj viac ako 50 rokov. Nami poskytovaná záruka je 2 roky + 10 rokov pri zdokumentovaní celého priebehu montáže nádrže a dodržaní montážnych pokynov. 

Prečo naše nádrže?

Kompozity najvyššej kvality

Vyrábané nádrže s využitím CNC stojov, metódou nástreku skleného vlákna a živyce, čo je bezpečné pre životné prostredia a ľudí. Životnosť ako žiadny iný materiál.

Vodotesnosť

Odolnosť a tesnosť každej vyrobenej nádrže je riadne odskúšaná. Nádrže sú atestované a spĺňajú bezpečnostné a technické požiadavky, čo potvrdzuje stavebno-technické osvedčenie.

Viac ako 20 rokov skúseností

Výrobca má viac ako 20 ročné skúsenosti pri výrobe produktov zo sklolaminátu, vlastnú technológiu a  inovačné riešenia. Spokojný zákazníci v SK, CZ, PL, DE, AT.

Posobnosť po celom SK

Objednané nádrže dodávame po SK vlastnou, úspornou a ekologickou dopravou. Všetky objednávky sú realizované do 15 dní, prípadne ako expresné pokiaľ si to zákazník vyžaduje.

Je sklolaminát škodlivý pre životné prostredie a je ekologický?

Keď uvidíme suroviny používané na výrobu sklolaminátu, dospejete k záveru, že by to nebolo ekologické, pretože ako hlavnú surovinu obsahuje plastové polyméry. Ale opak je pravdou. Sklolaminát je jedným z najekologickejších výrobkov, ktoré človek vyrobil.

Väčšina ľudí nevie, že hlavnou surovinou používanou na výrobu sklolaminátu je piesok (oxid kremičitý), nie plast. Oxid kremičitý je prirodzene bohatý na výrobky a nespôsobuje vyčerpanie. Ťažba oxidu kremičitého je udržateľná a dá sa vykonávať v oblastiach, ako sú Badlands a púšte, v ktorých je nízka biodiverzita.

V porovnaní s ťažbou a spracovaním iných stavebných materiálov, ako je betón a kovy, je sklolaminát najmenej energeticky náročný, znižuje emisie skleníkových plynov a spotrebu fosílnych palív.

Sklolaminát je neškodnejší ako mnohé materiály. Napríklad tepelná vodivosť hliníka je päťstokrát väčšia ako sklolaminát. Sklolaminát má extrémne nízku tepelnú rozťažnosť, takže má nižšiu spotrebu energie v interiéri ako ostatné materiály.

 

Sklolaminát je navrhnutý tak, aby vydržal navždy. Pozrime sa na zloženie jednotlivých materiálov použitých na výrobu sklolaminátu; sklo je veľmi krehké, ale jeho pevnosť v ťahu sa zvyšuje, keď sa redukuje na vlákna. Vďaka vystuženiu polyesterovou živicou je veľmi odolný a má dlhú životnosť.

Keď teda použijete sklolaminát ako stavebný materiál, nemusíte sa báť, že by časom hrdzavel alebo zdeformoval. Sklolaminát nevyžaduje pravidelnú údržbu, opravy a výmeny ako ostatné materiály.

Oxid uhličitý uvoľnený počas výrobného procesu sklolaminátu je menej ako polovičný v porovnaní s betónom a tretinou v oceli. Sklolaminát má teda menšiu uhlíkovú stopu ako väčšina materiálov, vďaka čomu je ekologický. Pri výrobe sklolaminátu sa takmer žiadne škodlivé vedľajšie produkty neuvoľňujú alebo nevznikajú.

Výroba kovov, ako je hliník a oceľ, má na životné prostredie negatívnejšie účinky ako sklolaminát. Živica používaná na výrobu sklolaminátu je vyrobená z rafinovanej ropy, vďaka ktorej je úplne organická a ekologická.

Aby boli sklenené vlákna odolnejšie a trvanlivejšie, žiadny z týchto procesov nepredstavuje hrozbu pre životné prostredie, ako je natieranie ocele alebo žiarové zinkovanie iných materiálov. Všetko potrebné na to, aby bol  sklolaminát trvanlivý, bolo urobené počas výrobného procesu, takže neexistujú žiadne dokončovacie operácie.

Nádrže zo sklolaminátu majú najlepší pomer pevnosti a hmotnosti. Hlavné výhody oproti konkurenčným nádržiam sú:

  1. Samonosná vlnitá konštrukcia bez potreby betónovania
  2. Nízka váha nádrží – až 50x ľahšie ako betónové nádrže
  3. 4x silnejšia ako klasické sklolaminátové nádrže 
  4. Možnosť inštalácie aj pri vysokej spodnej vode
  5. Možnosť zásypu až do 2 metrov zeminy pri zosilnenom prevedení
  6. Záruka až 10 rokov po splnení podmienok montáže

Odporúčame Vám!!!

Strechanet

Strešné krytiny Spoľahlivý partner pre Vašu strechu

Ekočističky

EKOPLANET s.r.o. Koreňové ekočističky od profesionálov

Dizajnové kvetináče

Dizajnové kvetináče PE kvetináče s nadčasovým dizajnom

Elitcargo

Zasielateľstvo a doprava S nami po celej Európe

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram