Ako zistím, že je plná žumpa?

Spôsobov ako zistiť že je plná žumpa je veľa a záleží len aký komfort pri tom chceme mať a koľko sme ochotní za to zaplatiť.

Tu je pár tipov ako na to…..

1. Riešenie ZADARMO – prejdem sa k žumpe, zdvihnem poklop a viem či treba fekál či nie:-) Okrem toho, že je to zadarmo, spravíte aj niečo pre svoje zdravie keďže sa troška prejdete a poohýbate:-)

2. Ďalšie lacné riešenie je skúsiť cez poklop v žumpe spraviť dieru, cez ktorú pretiahneme drôt alebo rúrku upevnenú na polystyréne, ktorý bude slúžiť ako plavák. Treba si nastaviť výšku drôtu s určitou časovou rezervou. Keď je žumpa prázdna, drôt je tesne nad poklopom. Pokiaľ sa žumpa naplní polystyrén sa zdvihne a drôt s ním voda vytlačí vyššie nad poklop. Toto riešenie je finančne nenáročné, vo veľa prípadoch funguje, ale čo sa komfortu týka aj tak treba pozerať do žumpy:-)

3. Solárny signalizátor. Je to vlastne úzáver poklopu so solárnym článkom s diodóu, na ktorej je pripevnený plavák. Signalizovať by mal blikaním diódy keď hladina vody v žumpe stúpne na nastavenú úroveň. Diódu dobíja slnko počas dňa. Nevýhodou týchto signalizátorov je nespoľahlivosť. Vidieť diódu je možné len v noci, ak teda vôbec bliká:-). Z vlastnej skúsenosti toto riešenie neodporúčam. V prípade kúpy budete aj tak len pozerať pod poklop takže to budú zbytočne vyhodené peniaze.

4. Signalizátor GM-S II a III z našej ponuky. V pomere cena – kvalita zatiaľ najlepšie čo som našiel a aj vyskúšal na trhu. Je to jednoduché elektronické zariadenie, nenáročná montáž v nových aj starých žumpách, jednoduchá obsluha. Signalizuje spoľahlivo zvukovým aj svetelným signálom a to všetko pod 100,- EUR. Zo solárnym signalizátorom sa to nedá porovnať.

5. Hladinomery. Zariadenia na meranie výšky hladiny v nádržiach. Dajú sa zohnať od cca 200,- EUR. Ich výhoda je presnosť merania a aj užívateľský komfort. Na druhej strane Vás ale určite odradí veľmi vysoká cena, ktorá môže byť pri kvalitnejších zariadeniach aj cez 1000,- EUR bez montáže:-(

Takže toto je pár tipov, ktoré by Vám mohli pomôcť. Či už sa rozhodnete pre naše produkty alebo nie, odporúčam Vám, vždy sa poradiť s niekým, kto podobné zariadenie už má. Pýtajte si referencie, informácie o obsluhe, montáži, záruke a až potom sa rozhodnite pre konkrétny signalizátor.

Signalizátory GM-S patria v pomere cena – kvalita určite medzi produkty, nad ktorými sa oplatí rozmýšlať. Pre náročnejšieho zákazníka ponúkame aj signalizátor, ktorý upozorní aj odoslaním sms na určené mobilné telefónne čísla a stále to vyjde lacnejšie ako lacný hladinomer….

link pre objednanie: 
http://vyvoz-zumpy.sk/produ…/…/signalizator-naplnenia-nadrze
http://vyvoz-zumpy.sk/…/2…/sms-signalizator-naplnenia-nadrze

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *