Nádrže na vodu

TOP PRODUKTY V NAŠOM E-SHOPE

Plastová žumpa RT 3000 alebo nádrž na dažďovú vodu RT3000

3 000 litrová nádrž na vodu

Veľmi obľúbená malá zberná nádrž na dažďovú vodu z plastu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody z malých prístreškov, terás, balkónov o ploche cca 100m2. Nádrž je monolitická bez zvarov - 1 kus!

8 000l nádrž na vodu

Väčšia zberná nádrž na dažďovú vodu zo skloláminátu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody zo stredne veľkých striech, prístreškov, terás o ploche cca 100 - 170m2.

sklolaminátová nádrž

10 000l nádrž na vodu

Obľúbená nádrž na vodu. Tento objem Vám komfortne poslúži na bežnú potrebu úžitkovej vody v domácnosti. Je určená pre väčšie plochy striech alebo terás od 180m2-250m2.

plastové nádrže WATER, BOLT
Plastová nádrž na vodu 3000 litrov
šachta nádrž žumpa
Plastová nádrž na vodu AQUA - 1500 litrov
vodomerná šachta
Vodomerná šachta POLY140
BOLT 3500 litrov štandard plastová nádrž na daždovú vodu
Plastová žumpa RT 3000 alebo nádrž na dažďovú vodu RT3000
Sklolaminátová žumpa
šachta na vrt

Sklolaminátové a plastové nádrže na dažďovú vodu

V našej ponuke nájdete nádrže na dažďovú vodu z 2 typov materiálu:

 1. sklolaminátu (Titánium)
 2. plastu (WATER, BOLT, Jumotank, RT3000, AQUA, Hutira)
 1. Sklokaminátové nádrže (Titánium): “Zažite bezkonkurenčnú odolnosť a dlhovekosť s našimi sklokaminátovými nádržami Titanium. Už žiadne obavy z korózie alebo únikov. Investícia, ktorá sa nielenže rýchlo vráti, ale zároveň ochráni vašu peňaženku pred neustále rastúcimi účtami za vodu.”
 2. Plastové nádrže (WATER, BOLT, RT3000, AQUA, Hutira): “Objavte všestrannosť a ľahkosť našich plastových nádrží. Vďaka moderným technológiám sú naše plastové nádrže WATER, BOLT, RT3000, AQUA, a Hutira ideálnou voľbou pre efektívne zhromažďovanie dažďovej vody s minimálnou údržbou.”
 3. Filtračné šachty: “Zabudnite na nečistoty a znečistenie vašej zozbieranej dažďovej vody. S našimi filtračnými šachtami získate čistú vodu pripravenú na okamžité využitie, či už na zavlažovanie vašej záhrady alebo ako ekonomickú alternatívu pre domáce potreby.”
 4. Vhodnosť pre zber z rôznych povrchov: “Neobmedzujte sa len na strechu vašeho domu. S našimi nádržami môžete efektívne zhromažďovať dažďovú vodu z terás, balkónov alebo ľubovoľných hladkých povrchov, maximalizujúc tak vašu schopnosť zberať a využívať drahocennú vodu.”
 5. Umiestnenie ventilu dažďovej vody: “Optimalizujte využitie vašej nádrže bez zbytočnej námahy. Umiestnením ventilu na strategickom mieste získate efektívny prístup k vašej zozbieranej vode bez potreby čerpánie vody z nádrže príliš vysoko, čo šetrí energiu a zvyšuje pohodlie.”
 6. Investícia do budúcnosti: “V dnešnej dobe, keď ceny vody neustále stúpajú, predstavuje investícia do našej nádrže na dažďovú vodu nielen ekologický, ale predovšetkým ekonomický rozum. Umožní vám ušetriť na účtoch za vodu a zároveň prispieť k ochrane našej planéty.”
 7. Možnosť hromadenia pitnej vody: “S našimi nádržami JUMBOTANK 10m3 máte možnosť nielen zhromažďovať dažďovú vodu, ale v prípade potreby aj  pitnú. Vďaka použitým materiálom a technológiám, ktoré spĺňajú prísne kritériá, je vaša bezpečnosť a zdravie vždy na prvom mieste.”
Nádrž na vodu 3000l
Plastová nádrž AQUA 1500l
3 komorový septik
Plastové nádrže 3000l
vodomerná šachta
Vodomerná šachta POLY

Sklolaminátové nádrže 

Hľadáte ekologické a efektívne riešenie na zhromažďovanie a využívanie dažďovej vody? Naše sklolaminátové a plastové nádrže na daždovú a odpadovú vodu sú presne to, čo potrebujete! V čase, keď je každá kvapka vody na váhu zlata, vám naše nádrže umožnia nielen šetriť s vodou, ale aj s vašimi financiami.

Nádrže sú dostupné v rôznych veľkostiach a verziách, vrátane štandardnej, zosilnenej a zosilnenej PRO verzie, aby vyhovovali Vašim konkrétnym potrebám a podmienkam. Či už potrebujete nádrž pre občasné polievanie záhrady, či plánujete využívať dažďovú vodu na pravidelné umývanie auta alebo splachovanie WC, máme pre vás ideálne riešenie. Navyše, s našimi nádržami môžete efektívne využívať dažďovú vodu a znížiť tak spotrebu pitnej vody až o 54 %!

Naše sklolaminátové nádrže sú navrhnuté s ohľadom na dlhodobú odolnosť a bezpečnosť. Vďaka možnosti výberu medzi prítokovými a odtokovými otvormi rôznych veľkostí a tesneniami na komínovej rúre sa inštalácia stáva jednoduchou a prispôsobivou k vašim potrebám.

Prečo si vybrať práve naše nádrže?

 1. Úspora nákladov: Výrazne znížte vaše mesačné výdavky za vodu vďaka efektívnemu využívaniu dažďovej vody.
 2. Ekologické riešenie: Prispejte k ochrane životného prostredia znížením spotreby pitnej vody a zároveň získajte alternatívny zdroj vody pre vašu domácnosť alebo firmu.
 3. Flexibilita a odolnosť: Ponúkame nádrže v rôznych veľkostiach a verziách, vrátane zosilnenej verzie pre náročnejšie podmienky.
 4. Ľahká inštalácia a údržba: Naše nádrže sú navrhnuté pre jednoduchú inštaláciu a minimálnu potrebu údržby, vrátane možnosti preplachovania, aby sa zachovala kvalita vody.
 5. Certifikovaná kvalita: S našimi nádržami získate produkty s certifikátom kvality a podrobnými montážnymi pokynmi.

Investícia do našich sklolaminátových a plastových nádrží na dažďovú a odpadovú vodu nie je len ekonomicky rozumná voľba, ale aj krok k zodpovednejšiemu prístupu k životnému prostrediu. Kontaktujte nás ešte dnes a urobte dôležitý krok k samostatnosti a udržateľnosti Vašej domácnosti alebo firmy.

Popis a parametre

Sklolaminátové nádrže na vodu slúžia na zachytávanie a následné využívanie dažďovej vody zo striech a iný plôch v domácnosti. V dnešnej dobe keď, je voda drahá a vzácna je veľmi rozumné zachytávať ju a zhromažďovať za účelom ďalšieho využitia ako napr.: polievanie trávnika, umývanie auta, do WC na splachovanie čo ušetrí nemalé finančné prostriedky atď..

Sklolaminátová nádrž na vodu má okrem prítokového otvoru urobený aj odtokový otvor. Vyhotovený je v priemere DN110 alebo DN160mm a ukončený gumenou tesniacou manžetou podľa želania zákazníka. Samozrejme je možná aj kombinácia týchto veľkostí. Tesnenie na komínovej rúre DN600 nie je súčasťou dodávky a v prípade záujmu je možné ho dokúpiť.

Sklolaminátové nádrže na vodu sú vyrábané vo veľkosti od 3 000l do 16 000l.

Zosilnená verzia

POZOR: V prípade, ak nádrž musíte inštalovať hlbšie ako 1m pod úroveň terénu, bude nad ňou teda 100cm a viac zeminy alebo plánujete ponad nádrž jazdiť osobným autom, prípadne ju osádzať v nie zelenom pásme (park, záhrada, trávnik…), je potrebné objednať zosilnenú verziu nádrže. 

Sklolaminátové nádrže Vám ponúkame v 3 verziách a to:

 1. štandardná verzia ( do 6mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma)
 2. zosilnená verzia ( do 10mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp)
 3. zosilnená verzia PRO ( do 10mm stena, vlnitá konštrukcia, samokotviace dno PRO, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp + prejazd os. áut bez dodatočného zabezpečenia)

Štandardná verzia

Nádrže Titánium v štandardnej verzii sú naším základným produktom, ktorý spĺňa požiadavky v približne 90% inštalačných prípadov. Jedná sa o nádrže pre inštaláciu v suchej zemi alebo s podzemnou vodou dosahujúcej polovicu výšky nádrže. Nádrž je určená na inštaláciu v zelených plochách s maximálnym zasypaním do 1m zeminy. Hrúbka steny nádrže je 3-6 mm. Prejazd vozidlom do 3,5 nie je povolený, ale náhodný prejazd autom neohrozí bezpečnosť.

Zosilnená verzia

Zosilnená verzia nádrže je určená na inštaláciu v suchej zemi aj mokrej pôde pričom výška podzemnej vody môže siahať až do výšky 2/3 nádrže pod komínom, s prekrytím 1m až 2m zeminy. Nádrž môže byť tak isto použitá na inštaláciu nad zemou, napríklad na skladovanie kvapalných látok v poľnohospodárstve a inom priemysle, viniciach, sadoch a podobne. Môže byť namontovaná aj pod cestu pri použití betónovej platne ponad nádrž. V zelenom pásme sa betónová doska nevyžaduje a prejazd osobných vozidiel do 3,5t je možný. Hrúbka steny nádrže je cca 10mm. 

Zosilnená verzia PRO

Zosilnenú verziu nádrže charakterizuje duté dno s pevnou výstužou, ktoré má výborné kotviace vlastnosti v podmočenej pôde a zvyšuje mechanickú odolnosť. Takúto nádrž s dnom PRO je možné montovať za suchých podmienok aj pri vysokej spodnej vode s prekrytím zeminou až 2m. Hrúbka steny je cca 10mm. Tento druh nádrže je možné inštalovať pod dopravnú cestu pre vozidlá do 3,5t bez dodatočných spevnení a pre nákladní vozidla ak bude nad nádržou v mieste prejazdu vozidiel nainštalovaná odľahčujúca betónová platňa. Vieme dodať takisto žumpu/nádrž pre záplavové oblasti.

Cena zosilnenej verzie nádrže je väčšia ako cena štandardnej nádrže. V prípade záujmu o niektorú zosilnenú verziu nás neváhajte kontaktovať. 

Výber veľkosti je závislý od toho na čo plánujeme úžitkovú vodu využívať. Pokiaľ máme v pláne občasné polievanie trávnika či umývanie auta postačuje menšia nádrž 3-5000 litrov.

Ak však chceme vodu používať na pravidelnú závlahu trávnika, umývanie okolo domu alebo aj využívať vodu na splachovanie WC odporúčame zakúpiť väčšiu nádrž 8-12000 litrov.Na Slovensku je dnes priemerná spotreba vody asi 120 litrov na osobu a deň z čoho sa 5 litrov vody spotrebuje na varenie a pitie, 50 litrov v kúpeľni, 30 litrov na splachovanie WC, 20 litrov na pranie, 10 litrov na umývanie riadov a 10 litrov na umývanie povrchov. Z hore uvedeného teda vyplýva, že asi 65 litrov na osobu denne, čiže až 54 % spotreby viete ušetriť.

Zo skúseností odporúčame na každých cca 25 m2 strechy pripojiť 1 m3 objemu nádrže. T.z. ak máme napríklad strechu o ploche 125m2 odporúčame nádrž o objeme 5 000 litrov. Keď máme strechu o ploche 250m2 tak odporúčame nádrž o objeme 10 000 litrov. Správne dimenzovanie nádrže je dôležité, nakoľko ak kúpime malú nádrž bude nám voda zbytočne odchádzať prepadom von,  a naopak ak bude zbytočne veľká nádrž sa nám nikdy nenaplní. Nádrž by sa mala aspoň 2 krát ročne preplniť aby sa odplavili nečistoty, ktoré sa v nej hromadia. Zlepšuje sa tým tiež kvalita vody v nádrži a nemnožia sa v nej nechcené mikroorganizmy.

Čiže odporúčame nádrž ani nie veľkú – ani malú:-)

Štandardne k nádrži dostanete túto dokumentáciu:

 1. vyhlásenie o parametroch
 2. certifikát výrobku
 3. prehlásenie o zhode 
 4. atest v prípade nádrže na pitnú vodu
 5. montážne pokyny
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram