Nádrže na vodu

TOP PRODUKTY V NAŠOM E-SHOPE

3000 litrová nádrž

3 000 litrová nádrž na vodu

Veľmi obľúbená malá zberná nádrž na dažďovú vodu z plastu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody z malých prístreškov, terás, balkónov o ploche cca 100m2. Nádrž je monolitická bez zvarov - 1 kus!

8 000l nádrž na vodu

Väčšia zberná nádrž na dažďovú vodu zo skloláminátu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody zo stredne veľkých striech, prístreškov, terás o ploche cca 100 - 170m2.

10 000l nádrž na vodu

Obľúbená nádrž na vodu. Tento objem Vám komfortne poslúži na bežnú potrebu úžitkovej vody v domácnosti. Je určená pre väčšie plochy striech alebo terás od 180m2-250m2.

3000 litrová nádrž
Plastová nádrž na vodu 3000 litrov
šachta nádrž žumpa
Plastová nádrž na vodu AQUA - 1500 litrov
vodomerná šachta
Vodomerná šachta POLY140
šachta na vrt

Nádrže na dažďovú vodu

V našej ponuke nájdete nádrže na dažďovú vodu z 2 typov materiálu:

  1. sklolaminátu (Titánium)
  2. plastu (RT3000, AQUA, Hutira)

sú vyrobené strojovo z polyesterového laminátu, ktorý je vystužený skleným vláknom – sklolaminát alebo plastové monolitické nádrže a sú dodávané v rôznych veľkostiach a objeme. Je možné ich doplniť o filtračné šachty zachtávajúce nečistoty a čerpadlo, ktoré zabezpečí využitie uloženej vody v nádrži. Vo väčšine prípadov sa používajú automaticky ovládané samo-nasávacie čerpadlá, s poistkou pre prípad zastavenie prietoku vody. V tomto prípade, sa čerpadlo spustí iba vtedy, keď je otvorený ventil na vypúšťanie dažďovej vody.

Dažďová voda sa najlepšie zhromažďuje zo strechy domov a budov, ale tiež sa dá odoberať z terás alebo balkónov. Je potrebné si uvedomiť, že druh plochy na zber vody ovplyvňuje množstvo a kvalitu vody, ktorá nakoniec skončí v nádržiach na dažďovú vodu. Voda zbieraná z dláždených povrchov z povrchov zo striech, skla, bridlice, štrku, plechu a živičných povrchov bude mať dobrú kvalitu. Nie je dovolené používať vodu tečúcu zo strechy pokrytej azbestovou krytinou. Až 90% vody môže byť získané z hladkých povrchov, zostávajúca časť bude recikulovaná po infiltrácii do zeme a odparení.

Aby sa zabránilo rýchlemu využitiu čerpadla a nadmernému rozšíreniu inštalácie dažďovej vody, stojí za to umiestniť ventil dažďovej vody v prízemí domu alebo v pivnici. Pri takomto odbere nebudete musieť čerpať vodu z nádrže príliš vysoko. Prebytočné zdroje môžu byť distribuované prostredníctvom drenáží alebo bezpečne vypustené do kanalizácie. V dnešnej dobe, keď je voda z roka na rok drahšia, sa určite oplatí investovať do kvalitnej nádrže na vodu, ktorá Vám bude slúžiť dlhé roky.

Každý zákazník, ktorý sa rozhodne pre zbernú sklolaminátovú nádrž na vodu v konečnom dôsledku šetrí svoje financie, lebo účet za vodu je z roka na rok vyšší a kúpa nádrže je veľmi dobrá investícia. Naše nádrže sa taktiež dajú použiť na hromadenie pitnej vody. V tomto prípade však treba rátať zo zvýšenou cenou za nádrž nakoľko musí spĺňať prísne kritériá na použité materiály a vyhotovenie. 

Nádrž na vodu 3000l
Plastová nádrž AQUA 1500l
3 komorový septik
Plastové nádrže 3000l
vodomerná šachta
Vodomerná šachta POLY

Popis a parametre

Sklolaminátové nádrže na vodu slúžia na zachytávanie a následné využívanie dažďovej vody zo striech a iný plôch v domácnosti. V dnešnej dobe keď, je voda drahá a vzácna je veľmi rozumné zachytávať ju a zhromažďovať za účelom ďalšieho využitia ako napr.: polievanie trávnika, umývanie auta, do WC na splachovanie čo ušetrí nemalé finančné prostriedky atď..

Sklolaminátová nádrž na vodu má okrem prítokového otvoru urobený aj odtokový otvor. Vyhotovený je v priemere DN110 alebo DN160mm a ukončený gumenou tesniacou manžetou podľa želania zákazníka. Samozrejme je možná aj kombinácia týchto veľkostí. Tesnenie na komínovej rúre DN600 nie je súčasťou dodávky a v prípade záujmu je možné ho dokúpiť.

Sklolaminátové nádrže na vodu sú vyrábané vo veľkosti od 3 000l do 16 000l.

Zosilnená verzia

POZOR: V prípade, ak nádrž musíte inštalovať hlbšie ako 1m pod úroveň terénu, bude nad ňou teda 100cm a viac zeminy alebo plánujete ponad nádrž jazdiť osobným autom, prípadne ju osádzať v nie zelenom pásme (park, záhrada, trávnik…), je potrebné objednať zosilnenú verziu nádrže. 

Sklolaminátové nádrže Vám ponúkame v 3 verziách a to:

  1. štandardná verzia ( do 6mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma)
  2. zosilnená verzia ( do 10mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp)
  3. zosilnená verzia PRO ( do 10mm stena, vlnitá konštrukcia, samokotviace dno PRO, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp + prejazd os. áut bez dodatočného zabezpečenia)

Štandardná verzia

Nádrže Titánium v štandardnej verzii sú naším základným produktom, ktorý spĺňa požiadavky v približne 90% inštalačných prípadov. Jedná sa o nádrže pre inštaláciu v suchej zemi alebo s podzemnou vodou dosahujúcej polovicu výšky nádrže. Nádrž je určená na inštaláciu v zelených plochách s maximálnym zasypaním do 1m zeminy. Hrúbka steny nádrže je 3-6 mm. Prejazd vozidlom do 3,5 nie je povolený, ale náhodný prejazd autom neohrozí bezpečnosť.

Zosilnená verzia

Zosilnená verzia nádrže je určená na inštaláciu v suchej zemi aj mokrej pôde pričom výška podzemnej vody môže siahať až do výšky 2/3 nádrže pod komínom, s prekrytím 1m až 2m zeminy. Nádrž môže byť tak isto použitá na inštaláciu nad zemou, napríklad na skladovanie kvapalných látok v poľnohospodárstve a inom priemysle, viniciach, sadoch a podobne. Môže byť namontovaná aj pod cestu pri použití betónovej platne ponad nádrž. V zelenom pásme sa betónová doska nevyžaduje a prejazd osobných vozidiel do 3,5t je možný. Hrúbka steny nádrže je cca 10mm. 

Zosilnená verzia PRO

Zosilnenú verziu nádrže charakterizuje duté dno s pevnou výstužou, ktoré má výborné kotviace vlastnosti v podmočenej pôde a zvyšuje mechanickú odolnosť. Takúto nádrž s dnom PRO je možné montovať za suchých podmienok aj pri vysokej spodnej vode s prekrytím zeminou až 2m. Hrúbka steny je cca 10mm. Tento druh nádrže je možné inštalovať pod dopravnú cestu pre vozidlá do 3,5t bez dodatočných spevnení a pre nákladní vozidla ak bude nad nádržou v mieste prejazdu vozidiel nainštalovaná odľahčujúca betónová platňa. Vieme dodať takisto žumpu/nádrž pre záplavové oblasti.

Cena zosilnenej verzie nádrže je väčšia ako cena štandardnej nádrže. V prípade záujmu o niektorú zosilnenú verziu nás neváhajte kontaktovať. 

Výber veľkosti je závislý od toho na čo plánujeme úžitkovú vodu využívať. Pokiaľ máme v pláne občasné polievanie trávnika či umývanie auta postačuje menšia nádrž 3-5000 litrov.

Ak však chceme vodu používať na pravidelnú závlahu trávnika, umývanie okolo domu alebo aj využívať vodu na splachovanie WC odporúčame zakúpiť väčšiu nádrž 8-12000 litrov.Na Slovensku je dnes priemerná spotreba vody asi 120 litrov na osobu a deň z čoho sa 5 litrov vody spotrebuje na varenie a pitie, 50 litrov v kúpeľni, 30 litrov na splachovanie WC, 20 litrov na pranie, 10 litrov na umývanie riadov a 10 litrov na umývanie povrchov. Z hore uvedeného teda vyplýva, že asi 65 litrov na osobu denne, čiže až 54 % spotreby viete ušetriť.

Zo skúseností odporúčame na každých cca 25 m2 strechy pripojiť 1 m3 objemu nádrže. T.z. ak máme napríklad strechu o ploche 125m2 odporúčame nádrž o objeme 5 000 litrov. Keď máme strechu o ploche 250m2 tak odporúčame nádrž o objeme 10 000 litrov. Správne dimenzovanie nádrže je dôležité, nakoľko ak kúpime malú nádrž bude nám voda zbytočne odchádzať prepadom von,  a naopak ak bude zbytočne veľká nádrž sa nám nikdy nenaplní. Nádrž by sa mala aspoň 2 krát ročne preplniť aby sa odplavili nečistoty, ktoré sa v nej hromadia. Zlepšuje sa tým tiež kvalita vody v nádrži a nemnožia sa v nej nechcené mikroorganizmy.

Čiže odporúčame nádrž ani nie veľkú – ani malú:-)

Štandardne k nádrži dostanete túto dokumentáciu:

  1. vyhlásenie o parametroch
  2. certifikát výrobku
  3. prehlásenie o zhode 
  4. atest v prípade nádrže na pitnú vodu
  5. montážne pokyny
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram