Nádrže na vodu

Objednávajte v našom e-shope tu: Sklolaminátové nádrže

Prinášame Vám naše nádrže ešte v kvalitnejšom vyhotovení, pri nezmenenej cene. Odolnejšie, pevnejšie a UV stabilnejšie. Presvedčte sa sami a prídite si pozrieť naše sklolaminátové nádrže do predajne v Oravskom Podzámku. 

Ak ste sa rozhodli, že využijete prírodu a budete zachytávať dažďovú vodu z Vašej strechy, máme pre Vás naše riešenie v podobe sklolaminátových zberných nádrží na úžitkovú vodu Titánium. Sú ľahké, odolné a nainštalujete ju svojpomocne, čo robí z tejto nádrže naozaj veľmi atraktívne a cenovo výhodné riešenie pre rodinné domy, chaty, penzióny, hotely atď.Veľmi vhodná je pre chalupárov, ktorí majú častokrát veľmi obtiažny prístup na pozemok a ťažká technika sa im tam nevie dostať. Keďže nádrž je veľmi ľahká, nenáročná na prepravu a na inštaláciu nie je nutný žeriav je veľmi dobrou voľbou aj na pozemky zo zlým prístupom. 
Sklolaminátové nádrže na voduKaždý zákazník, ktorý sa rozhodne pre zbernú sklolaminátovú nádrž na vodu v konečnom dôsledku šetrí svoje financie, lebo účet za vodu je z roka na rok vyšší a kúpa nádrže je veľmi dobrá investícia. Naše nádrže sa taktiež dajú použiť na hromadenie pitnej vody. V tomto prípade však treba rátať zo zvýšenou cenou za nádrž nakoľko musí spĺňať prísne kritériá na použité materiály a vyhotovenie. 

Popis a parametre

Sklolaminátové nádrže na vodu slúžia na zachytávanie a následné využívanie dažďovej vody zo striech a iný plôch v domácnosti. V dnešnej dobe keď, je voda drahá a vzácna je veľmi rozumné zachytávať ju a zhromažďovať za účelom ďalšieho využitia ako napr.: polievanie trávnika, umývanie auta, do WC na splachovanie čo ušetrí nemalé finančné prostriedky atď..

Parametre sklolaminátovej nádrže sú zhodné s parametrami sklolaminátovej žumpy. Sklolaminátová nádrž na vodu má okrem prítokového otvoru urobený aj odtokový otvor. Vyhotovený je v priemere DN110 alebo DN160mm a ukončený gumenou tesniacou manžetou podľa želania zákazníka. Samozrejme je možná aj kombinácia týchto veľkostí. Tesnenie na komínovej rúre DN600 nie je súčasťou dodávky a v prípade záujmu je možné ho dokúpiť.

Sklolaminátové nádrže na vodu sú vyrábané vo veľkosti od 3 000l do 16 000l.

Zosilnená verzia

POZOR: V prípade, ak nádrž musíte inštalovať hlbšie ako 1m pod úroveň terénu, bude nad ňou teda 100cm a viac zeminy alebo plánujete ponad nádrž jazdiť osobným autom, prípadne ju osádzať v nie zelenom pásme (park, záhrada, trávnik…), je potrebné objednať zosilnenú verziu nádrže. 

Takisto sa postupuje v prípade, keď sa nádrž montuje do pôdy s vysokou spodnou vodou alebo pri inštalácii do prudkého svahu. Viac info nájdete v montážnych pokynoch. Cena zosilnenej verzie nádrže je + 50% k štandardnej cene nádrže. V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktujte.

Výber veľkosti je závislý od toho na čo plánujeme úžitkovú vodu využívať. Pokiaľ máme v pláne občasné polievanie trávnika či umývanie auta postačuje menšia nádrž 3-5000 litrov. Ak však chceme vodu používať na pravidelnú závlahu trávnika, umývanie okolo domu alebo aj využívať vodu na splachovanie WC odporúčame zakúpiť väčšiu nádrž 8-12000 litrov.
Na Slovensku je dnes priemerná spotreba vody asi 120 litrov na osobu a deň z čoho sa 5 litrov vody spotrebuje na varenie a pitie, 50 litrov v kúpeľni, 30 litrov na splachovanie WC, 20 litrov na pranie, 10 litrov na umývanie riadov a 10 litrov na umývanie povrchov. Z hore uvedeného teda vyplýva, že asi 65 litrov na osobu denne, čiže až 54 % spotreby viete ušetriť.

Zo skúseností odporúčame na každých cca 25 m2 strechy pripojiť 1 m3 objemu nádrže. T.z. ak máme napríklad strechu o ploche 125m2 odporúčame nádrž o objeme 5 000 litrov. Keď máme strechu o ploche 250m2 tak odporúčame nádrž o objeme 10 000 litrov. Správne dimenzovanie nádrže je dôležité, nakoľko ak kúpime malú nádrž bude nám voda zbytočne odchádzať prepadom von,  a naopak ak bude zbytočne veľká nádrž sa nám nikdy nenaplní. Nádrž by sa mala aspoň 2 krát ročne preplniť aby sa odplavili nečistoty, ktoré sa v nej hromadia. Zlepšuje sa tým tiež kvalita vody v nádrži a nemnožia sa v nej nechcené mikroorganizmy.

Čiže odporúčame nádrž ani nie veľkú – ani malú:-)

Štandardne k nádrži dostanete túto dokumentáciu:

  1. vyhlásenie o parametroch
  2. certifikát výrobku
  3. prehlásenie o zhode 
  4. atest v prípade nádrže na pitnú vodu
  5. montážne pokyny
Follow by Email
Facebook
Twitter
Instagram