Nádrže na vodu

TOP PRODUKTY V NAŠOM E-SHOPE

3 000 litrová nádrž na vodu

Veľmi obľúbená malá zberná nádrž na dažďovú vodu zo skloláminátu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody z malých prístreškov, terás, balkónov o ploche cca 100m2.

6 000l nádrž na vodu

Väčšia zberná nádrž na dažďovú vodu zo skloláminátu. Je vhodná k zachytávaniu dažďovej vody zo stredne veľkých striech, prístreškov, terás o ploche cca 100 - 150m2.

10 000l nádrž na vodu

Obľúbená nádrž na vodu. Tento objem Vám komfortne poslúži na bežnú potrebu úžitkovej vody v domácnosti. Je určená pre väčšie plochy striech alebo terás od 150m2-250m2.

Nádrže na dažďovú vodu

sú vyrobené strojovo z polyesterového laminátu, ktorý je vystužený skleným vláknom – sklolaminát a sú dodávané v rôznych veľkostiach a objeme. Je možné ich doplniť o filtračné šachty zachtávajúce nečistoty a čerpadlo, ktoré zabezpečí využitie uloženej vody v nádrži. Vo väčšine prípadov sa používajú automaticky ovládané samo-nasávacie čerpadlá, s poistkou pre prípad zastavenie prietoku vody. V tomto prípade, sa čerpadlo spustí iba vtedy, keď je otvorený ventil na vypúšťanie dažďovej vody.

Dažďová voda sa najlepšie zhromažďuje zo strechy domov a budov, ale tiež sa dá odoberať z terás alebo balkónov. Je potrebné si uvedomiť, že druh plochy na zber vody ovplyvňuje množstvo a kvalitu vody, ktorá nakoniec skončí v nádržiach na dažďovú vodu. Voda zbieraná z dláždených povrchov z povrchov zo striech, skla, bridlice, štrku, plechu a živičných povrchov bude mať dobrú kvalitu. Nie je dovolené používať vodu tečúcu zo strechy pokrytej azbestovou krytinou. Až 90% vody môže byť získané z hladkých povrchov, zostávajúca časť bude recikulovaná po infiltrácii do zeme a odparení.

Aby sa zabránilo rýchlemu využitiu čerpadla a nadmernému rozšíreniu inštalácie dažďovej vody, stojí za to umiestniť ventil dažďovej vody v prízemí domu alebo v pivnici. Pri takomto odbere nebudete musieť čerpať vodu z nádrže príliš vysoko. Prebytočné zdroje môžu byť distribuované prostredníctvom drenáží alebo bezpečne vypustené do kanalizácie. V dnešnej dobe, keď je voda z roka na rok drahšia, sa určite oplatí investovať do kvalitnej nádrže na vodu, ktorá Vám bude slúžiť dlhé roky.

Každý zákazník, ktorý sa rozhodne pre zbernú sklolaminátovú nádrž na vodu v konečnom dôsledku šetrí svoje financie, lebo účet za vodu je z roka na rok vyšší a kúpa nádrže je veľmi dobrá investícia. Naše nádrže sa taktiež dajú použiť na hromadenie pitnej vody. V tomto prípade však treba rátať zo zvýšenou cenou za nádrž nakoľko musí spĺňať prísne kritériá na použité materiály a vyhotovenie. 

Popis a parametre

Sklolaminátové nádrže na vodu slúžia na zachytávanie a následné využívanie dažďovej vody zo striech a iný plôch v domácnosti. V dnešnej dobe keď, je voda drahá a vzácna je veľmi rozumné zachytávať ju a zhromažďovať za účelom ďalšieho využitia ako napr.: polievanie trávnika, umývanie auta, do WC na splachovanie čo ušetrí nemalé finančné prostriedky atď..

Sklolaminátová nádrž na vodu má okrem prítokového otvoru urobený aj odtokový otvor. Vyhotovený je v priemere DN110 alebo DN160mm a ukončený gumenou tesniacou manžetou podľa želania zákazníka. Samozrejme je možná aj kombinácia týchto veľkostí. Tesnenie na komínovej rúre DN600 nie je súčasťou dodávky a v prípade záujmu je možné ho dokúpiť.

Sklolaminátové nádrže na vodu sú vyrábané vo veľkosti od 3 000l do 16 000l.

Zosilnená verzia

POZOR: V prípade, ak nádrž musíte inštalovať hlbšie ako 1m pod úroveň terénu, bude nad ňou teda 100cm a viac zeminy alebo plánujete ponad nádrž jazdiť osobným autom, prípadne ju osádzať v nie zelenom pásme (park, záhrada, trávnik…), je potrebné objednať zosilnenú verziu nádrže. 

Sklolaminátové nádrže Vám ponúkame v 3 verziách a to:

  1. štandardná verzia(6mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma)
  2. zosilnená verzia (10mm stena, vlnitá konštrukcia, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp)
  3. zosilnená verzia PRO (10mm stena, vlnitá konštrukcia, samokotviace dno PRO, inštalácia do zeleného pásma + vysoká spodná voda + 2m zásyp + prejazd os. áut bez dodatočného zabezpečenia)

Štandardná verzia

Nádrže Titánium v štandardnej verzii sú naším základným produktom, ktorý spĺňa požiadavky v približne 90% inštalačných prípadov. Jedná sa o nádrže pre inštaláciu v suchej zemi alebo s podzemnou vodou dosahujúcej polovicu výšky nádrže. Nádrž je určená na inštaláciu v zelených plochách s maximálnym zasypaním do 1m zeminy. Hrúbka steny nádrže je 6mm. Prejazd vozidlom do 3,5 nie je povolený, ale náhodný prejazd autom neohrozí bezpečnosť.

Zosilnená verzia

Zosilnená verzia nádrže je určená na inštaláciu v suchej zemi aj mokrej pôde pričom výška podzemnej vody môže siahať až do výšky 2/3 nádrže pod komínom, s prekrytím 1m až 2m zeminy. Nádrž môže byť tak isto použitá na inštaláciu nad zemou, napríklad na skladovanie kvapalných látok v poľnohospodárstve a inom priemysle, viniciach, sadoch a podobne. Môže byť namontovaná aj pod cestu pri použití betónovej platne ponad nádrž. V zelenom pásme sa betónová doska nevyžaduje a prejazd osobných vozidiel do 3,5t je možný. Hrúbka steny nádrže je 10mm. 

Zosilnená verzia PRO

Zosilnenú verziu nádrže charakterizuje duté dno s pevnou výstužou, ktoré má výborné kotviace vlastnosti v podmočenej pôde a zvyšuje mechanickú odolnosť. Takúto nádrž s dnom PRO je možné montovať za suchých podmienok aj pri vysokej spodnej vode s prekrytím zeminou až 2m. Hrúbka steny je až 10mm. Tento druh nádrže je možné inštalovať pod dopravnú cestu pre vozidlá do 3,5t bez dodatočných spevnení a pre nákladní vozidla ak bude nad nádržou v mieste prejazdu vozidiel nainštalovaná odľahčujúca betónová platňa. Vieme dodať takisto žumpu/nádrž pre záplavové oblasti.

Cena zosilnenej verzie nádrže je väčšia ako cena štandardnej nádrže. V prípade záujmu o niektorú zosilnenú verziu nás neváhajte kontaktovať. 

Výber veľkosti je závislý od toho na čo plánujeme úžitkovú vodu využívať. Pokiaľ máme v pláne občasné polievanie trávnika či umývanie auta postačuje menšia nádrž 3-5000 litrov. Ak však chceme vodu používať na pravidelnú závlahu trávnika, umývanie okolo domu alebo aj využívať vodu na splachovanie WC odporúčame zakúpiť väčšiu nádrž 8-12000 litrov.
Na Slovensku je dnes priemerná spotreba vody asi 120 litrov na osobu a deň z čoho sa 5 litrov vody spotrebuje na varenie a pitie, 50 litrov v kúpeľni, 30 litrov na splachovanie WC, 20 litrov na pranie, 10 litrov na umývanie riadov a 10 litrov na umývanie povrchov. Z hore uvedeného teda vyplýva, že asi 65 litrov na osobu denne, čiže až 54 % spotreby viete ušetriť.

Zo skúseností odporúčame na každých cca 25 m2 strechy pripojiť 1 m3 objemu nádrže. T.z. ak máme napríklad strechu o ploche 125m2 odporúčame nádrž o objeme 5 000 litrov. Keď máme strechu o ploche 250m2 tak odporúčame nádrž o objeme 10 000 litrov. Správne dimenzovanie nádrže je dôležité, nakoľko ak kúpime malú nádrž bude nám voda zbytočne odchádzať prepadom von,  a naopak ak bude zbytočne veľká nádrž sa nám nikdy nenaplní. Nádrž by sa mala aspoň 2 krát ročne preplniť aby sa odplavili nečistoty, ktoré sa v nej hromadia. Zlepšuje sa tým tiež kvalita vody v nádrži a nemnožia sa v nej nechcené mikroorganizmy.

Čiže odporúčame nádrž ani nie veľkú – ani malú:-)

Štandardne k nádrži dostanete túto dokumentáciu:

  1. vyhlásenie o parametroch
  2. certifikát výrobku
  3. prehlásenie o zhode 
  4. atest v prípade nádrže na pitnú vodu
  5. montážne pokyny
Follow by Email
Facebook
Twitter
Instagram