O nás
Spoločnosť ELITCargo s.r.o. pôsobí na trhu od roku 2007.
Našou ťažiskovou činnosťou bolo zasielateľstvo a medzinárodná kamiónová doprava. V roku 2014 sme rozšírili našu činnosť o nakladanie s odpadmi. Zakúpili sme špeciálne vozidlo – hákový nosič kontajnerov s nadstavbami a začali sme realizovať vývoz žúmp, a odvoz odpadu v Oravskom regióne.
Od tejto činnosti a na požiadavky našich zákazníkov, sme sa dostali k predaju sklolaminátových žúmp a nádrží na úžitkovú vodu. Keďže na Slovensku sú najviac predávané betónové a plastové žumpy, vidíme veľký potenciál v predaji sklolaminátový nádrží, nakoľko majú množstvo výhod oproti konkurenčným nádržiam. Nie každému zákazníkovi vyhovuje betónová alebo plastová žumpa či nádrž na vodu.
Našim cieľom je ponúkať zákazníkom komplexné služby a iba u nás, Vám ponúkame nielen kúpu žumpy alebo nádrže, ale aj vývoz odpadových vôd v rámci Oravy, produkty na čistenie odpadových vôd, príslušenstvo k žumpám a nádržiam a to všetko za výhodné ceny.
Preto neváhajte a objednajte si Vašu nádrž od profesionálov, ktorý sú vždy ochotný Vám odborne poradiť.
Prečo kúpiť sklolaminátovú žumpu alebo nádrž od nás?
Existuje mnoho výrobcov plastových nádrží. Z pohľadu klienta je hlavným problémom, ktorým sa tieto spoločnosti odlišujú, ich použitie, materiálna a výrobná technológia. Na výrobu podzemných a nadzemných nádrží s veľkým objemom sa používajú tri základné plasty.
Základné materiály používané na výrobu nádrží:
- PE – polyetylén, dodávaný v granuliach na vyplnenie formy,
- PP – polypropylén, dodávaný vo forme hotových dosiek na valcovanie a zváranie,
- GRP – kompozity/sklolaminát. Živica je kvapalná, sklenená výstuž je vo forme sklených rohoží alebo sypkých vlákien.
Nádrže vyrobené z GRP majú najlepší pomer pevnosti a hmotnosti. Nami predávané sklolaminátové nádrže, sú oproti konkurencii iné v:
- Nová samonosná vlnitá konštrukcia bez potreby betónovania
- Nízka váha nádrží – až 50x ľahšie ako betónové nádrže
- 4x silnejšia ako klasické sklolaminátové nádrže
- Možnosť inštalácie aj pri vysokej spodnej vode
- Možnosť zásypu až do 2 metrov zeminy pri zosilnenom prevedení
- Záruka až 10 rokov po splnení podmienok montáže
Nádrž TITÁNIUM vľavo má samonostný korpus zlaminovaný z vnútra, čo umožní zásyp zeminou až do 2 metrov pri zosilnenej verzii. Nádrž je vyrobená najmodernejšou strojovou metódou.
GRP – kompozit vystužený sklenými vláknami je skvelý materiál, ktorý sa používa na stavbu veľmi ľahkých a odolných vecí. Široko sa využíva pri stavbe jácht, veterných fariem, železníc a automotive priemysle. Odborne spracovaný materiál je materiálom budúcnosti. Nádrže GRP vyrábané v poloviciach alebo segmentoch, ktoré sú potom zlepené, sú odvodené z technológie ručnej výroby laminátov živicového skla.
Táto technológia na výrobu podzemných nádrží na žumpy, septiky alebo dažďovú vodu bola vo veľkej miere využívaná v 90. rokoch minulého storočia. Odvtedy uplynulo 30 rokov a väčšina spoločností stále vyrába rovnakým spôsobom.
Bohužiaľ, zastaraná technika vytvára množstvo konštrukčných a technologických nedostatkov, ktoré sa nám, na nami predávaných nádržiach podarilo odstrániť vďaka novému dizajnu nádrže a vlastnej výrobnej linke. To viedlo k udeleniu patentovej ochrany na celom trhu EÚ.
Rozdiely od konkurenčných nádrží sú viditeľné už na prvý pohľad. Konkurenčná nádrž na obrázku v vpravo dole, je lepená z 2 kusov a v strede zlaminovaná, komín pevne spojený s nádržou, takže nie je možné hlbšie uloženie v zemi.
Nižšie uvádzame prehľad nedostatkov, na ktorých sme už niekoľko rokov pracovali a ktoré sme úspešne eliminovali v našich nádržiach oproti ostatným výrobcom v tomto odvetví:
- Lepenie / laminovanie v strede na goliery (sťažený obsyp pieskom, nízky vztlak pri vysokej spodnej vode môže nádrž vyplaviť)
- Spájanie šrobami v strede cez golier (šrob koroduje a miesto sa stáva netesné)
- Kovová výstuž v nádrži (dodatočná výstuž, koroduje)
- Použitie slabých segmentových foriem pri výrobe (mnohí výrobcovia používajú formy, ktoré sú naskrutkované, aby produkovali široký rozsah kapacít. Výsledkom výroby nádrže na takýchto formách je delaminácia materiálu na stene nádrže v mieste, kde sa formy spájajú – to je zrejmé len po odrezaní steny. Prvky vyrobené na takýchto formách nie sú rozmerovo opakovateľné a to je veľký problém pri spájaní polovíc do celej nádrže)
- Typy stien nádrží (Najlepší spôsob, ako udržať pevnú stenu nádrže, je použiť na tento účel vlnitý povrch. Takýto povrch zaručuje najvyššiu tuhosť a optimálne rozloženie materiálu počas výroby, čo znižuje účinok stenšovania a poskytuje maximálnu tuhosť. A také sú naše nádrže).
- Konštrukcia vstupného komína ako odliatok hornej polovice nádrže (Použitie takého komína znemožňuje, aby sa tento komín dostal do správnej tuhosti. Nádrž v zemi sa môže jemne nakloniť už vo fáze montáže. Výsledkom takéhoto náklonu, môže byť zmena pôvodného tvaru otvoru v šachte na elipsu a neschopnosť nasadiť poklop. Naše nádrže majú špeciálne upravené hrdlo prispôsobené dvom typom šachiet. Prvý typ je poklop s vnútorným priemerom 590 mm, vyrobené z GRP, pevné s určitou dĺžkou, s možnosťou pridania továrenských nástavcov s dĺžkami 25 a 50 cm. Pevné a tiež utesnené silikónom. Druhým typom je šachta z dvojstennej rúry s priemerom 600 mm, ktorá sa dá kúpiť vkuse od 50 do 200 cm. Tento poklop môže byť zrezaný na požadovaný veľkosť vzhľadom k terénu. Nádrž, ktorého komín s poklopom je samostatný prvok, sa ľahšie prepravuje a montuje.
Verím, že sme Vám dostatočne vysvetlili prečo sa rozhodnúť práve pre naše nádrže. Kúpou sklolaminátovej nádrže od nás, získate za svoje peniaze kvalitný produkt, s dlhou životnosťou (nádrže z GRP môžu mať životnosť aj 100 rokov).
Porovnanie vlastností základných materiálov na výrobu nádrží
Materiál a metóda spracovania | PP – Valcovanie a zváranie | PE-HD – Rotomoulding | GRP – Laminovanie ručné, strojové, RTM |
---|---|---|---|
Hustota g/cm3 | 0,90 – 0,91 | 0,94 – 0,96 | 1,8 |
Pevnosť v ťahu [MPa] | 30-38 | 20-32 | 200-450 |
Youngov modul pružnosti [MPa] | 1100 – 1550 | 600 – 1400 | 6000 – 8000 |
Výstuha zo skla | NIE | NIE | ÁNO |

