Príslušenstvo

Najpredávanejšie príslušenstvo v našom E-SHOPE

meranie výšky hladiny v žumpach a septikoch

Signalizátor naplnenia žumpy GM-S2

Vynikajúci jednoduchý a spoľahlivý signalizátor pre akúkoľvek žumpu. Môže sa inštalovať do nových aj do existujúci žúmp. Zapojenie do siete na 220v. Jednoduchá obsluha a montáž svojpomocne.

Filtračná šachta STANDARD

Filtračná šachta na dažďovú vodu Standard za výbornú cenu. Vyrobená z PE materiálu. Osádza sa pred nádržou na vodu. Vhodná pre strechy okolo 150-200m2

Filtračná šachta STRONG pre náročné montáže pred nádrž na daždovú vodu

Filtračná šachta STRONG

* odolné, vlnité, rotačne odlievané telo * možnosť pripojenia zo 4 smerov * veľký filtračný kôš DN300 * šrobovací poklop * jednoduchá inštalácia, ľahká váha * možnosť nadstaviť o 20cm nadstavcami * vhodné pre strechy do 200m2 * dlhá životnosť * prepadový odtok

Signalizátor naplnenia žumpy GM-S II a GM-S III

Prečo by ste si mali kúpiť tento signalizátor naplnenia? Majte Vašu žumpu pod kontrolou…Už viac ako 6000 inštalácií…

Z našej skúsenosti pri vyťahaní obsahu žúmp u zákazníkov, 90% z nich nesleduje pravidelne výšku hladiny odpadovej vody v žumpe. Tú zistia až keď im už splašky zapáchajú v dome cez odpadové potrubie, čo je ten lepší prípad. Ten horší je, že sú vytopení splaškami. 

Vtedy rýchlo hľadajú číslo na firmu, ktorá vývaža žumpy, ale akosi pozabudli, že je víkend, sviatok, Vianoce, Veľká Noc a žumpár nerobí. A trvá určitý čas, kým bude môcť prísť. 

A presne pre takéto situácie je mať dobré tento signalizátor naplenia, ktorý Vás včas upozorní na potrebu objednať vývoz žumpy.

Signalizátor GM-S slúži na zistenie stavu naplnenia žumpy. Je to elektronické zariadenie, ktoré sa skladá zo sondy, ktorá sa umiestni v žumpe a zo signalizátora s napájacím zdrojom, ktorý sa umiestni v budove a zapne do zásuvky na 220V. Signalizátor signalizuje zvukovým a svetelným signálom keď sa žumpa naplní na požadovanú úroveň z ohľadom na rezervu. Montáž je možná v nových žumpách a tak isto v už aj namontovaných žumpách. Je veľmi jednoduchá. Ovládanie signalizátora je tiež veľmi jednoduché a zvládne ho aj pani domáca. V ponuke je signalizátor GM-S II a GMS III – SMS – ktorý okrem zvukového a svetelného upozornenia, upozorňuje na stav v nádrži odoslaním SMS až na 8 mobilných telefónnych čísel a dokáže spolupracovať aj s inými zariadeniami napr. zabezpečovací systém, alarmy atď..
Signalizátor je možné prepojiť napríklad s domovým alarmom JABLOTRON a môžete dostávať sms info aj o stave hladiny vo Vašej žumpe.

Určite odporúčame! Je to komfortné, lacné a jednoduché riešenie na zistenie naplnenia stavu Vašej žumpy alebo nádrže. 

POZOR: Ste výrobca žúmp, stavebniny alebo stavebná firma? Pre Vás máme náš signalizátor za veľko-obchodnú cenu. Neváhajte nás kontaktovať zo žiadosťou o cenovú ponuku pre Vašu spoločnosť!

Naša ponuka signalizátorov pozostáva z 2 typov a to:

 1. Signalizátor GM-S II
 2. Signalizátor GM-S III
   

Obidva signalizátory môžu merať stav plnej ako aj stav prázdnej žumpy alebo nádrže. Pri plnej sa použije na meranie sonda. Pri prázdnej sa použije na meranie plavák. Zariadenie je teda vhodné do žúmp ako aj do zberných nádrží na užitkovú vodu.

Využitie signalizátorov GM-S:

 1. meranie výšky hladiny vody v žumpách
 2. meranie výšky hladiny vody v nádržiach na úžitkovú vodu
 3. meranie výšky hladiny v prečerpávacích šachtách a nádržiach
 4. meranie výšky hladiny v ostatných nádržiach

Hlavné výhody signalizátorov GM-S:

 1. Spoľahlivosť a presnosť merania
 2. Vhodné pre všetky typy nádrží – staré aj nové, kovové, betónové, plastové, sklolaminátové, ľubovoľného tvaru
 3. Bezúdržbové zariadenie – nevyžadujú žiadnu údržbu, výmenu batérií, atď
 4. Akákoľvek vzdialenosť – nádrže od miesta inštalácie panelu
 5. Jednoduchá montáž
 6. Univerzálne využitie
 7. Prehľadný riadiaci panel— popis piktogramami
 8. Signalizácia zvuková aj svetelná
 9. Možnosť vypnutia zvukového alarmu
 10. Po výpadku prúdu automatický návrat do alarmového stavu
 11. Môže pracovať s rôznymi sondami, plavákmi, prepínačmi
 12. Môže byť napojený aj na iné zariadenia (napr. alarm domu)
 13. Záruka 2 roky na panel
 14. Model GM-S III SMS upozorní užívateľa aj odoslaním SMS až na 8 čísel

Signalizátor GM-S II

Tento typ signalizátora je určený pre všetkých zákazníkov, ktorých vyžadujú komfortné riešenie 21. storočia. Signalizátor naplenia žumpy pozostáva zo:

 1. sondy alebo plaváka
 2. panelu signalizátora zo sieťovým adaptérom

Inštalácia signalizátora je možná v nových aj už inštalovaných nádržiach, akéhokoľvek tvaru aj typu (betónová, plastová, sklolaminátová, kovová nádrž)

Objednávajte v našom e-shope tu: 

Signalizátor naplnenia žumpy GM-S2

Montáž

Montáž je veľmi jednoduchá. Signalizátor môže byť namontovaný v nových nádržiach a takisto v už existujúcich nádržiach a žumpách každého typu či už betónovej, sklolaminátovej, plastovej alebo oceľovej. Nezáleži ani na tvare nádrže a takisto ani na vzdialenosti nádrže od objektu, na ktorý je napojená.

Panel signalizátora sa prepája so sondou umiestnenou v žumpe 2-žilovým medeným zemným káblom o hrúbke 0,5 – 0,75mm. Výšku úrovne sondy v nádrži nastavíme s ohľadom na časovú rezervu, ktorú potrebujeme na zabezpečenie fekálneho vozidla na vývoz obsahu žumpy/nádrže. Túto výšku môžeme kedykoľvek počas používania meniť tak ako potrebujeme. Bližší výpočet časovej rezervy nájdete v montážnych pokynoch. Kábel vedieme vonka zemou v chráničke, v budove je najlepšie umiestniť ho do muriva ak je to možné. Do nádrže odporúčame sondu umiestniť cez prielezový komín, do ktorého vyvŕtame dieru a cez tú spustíme sondu na požadovanú výšku s ohľadom na časovu rezervu, ktorú sme si zadefinovali.

Panel signalizátora je potrebné umiestniť v miestnostiach, kde sa denne zdržiavajú osoby a kde je ľahký prístup k sieti 220v. Najlepšie v predsieni, chodbe, garáži, kotolni atď. Mali by sme mu nájsť miesto, ktoré je ľahko viditeľné a prístupné na obsluhu.

Keď sme prepojili sondu s panelom signalizátora zapneme sieťový adaptér do zásuvky na 220V.

UPOZORNENIE: zariadenie nie je určené na monitorovanie hladiny chemikálií!

Viac o montáži nájdete v montážnych pokynoch. 

Obsluha signalizátora

Pokiaľ sme všetko spravili podľa montážnych pokynov, zariadenie zapnuté v sieti je pripravené na prevádzku o čom nás informuje “zelená dióda” pohotovostného režimu “OK”. Táto dióda nás informuje, že hladina vody v nádrži nedosiahla alarmový stav.

Rozsvietenie sa červenej diódy v kombinácii zo zvukovým výstražným signálom nám signalizuje, že hladina vody v žumpe dosiahla alarmový stav /voda sa dotkla sondy/. Je potrebné objednať fekálne vozidlo na vyprázdnenie žumpy/nádrže v lehote nie dlhšej ako sme zadefinovali pri montáži sondy v žumpe. Počas tejto doby môžeme používať všetky sociálne zariadenia.

Upozorňujeme že vypočítaná doba rezervy je len orientačná doba, ktorá závisí od spotreby vody v domácnosti, ktorá sa môže meniť.

Zvukový alarm signalizátora môžeme vypnúť stlačením tlačila “mikrofonu” na paneli signalizátora. Vypnutie zvukového alarmu bude signalizovať “modrá” dióda na palely signalizátora. Zvukový alarm môžeme opätovne zapnúť tlačidlom “C” na panely signalizátora pri plnej nádrži.

Po vyprázdnení žumpy/nádrže signalizátor uvedieme znova do pohotovostného režimu stlačením tlačidla “C” na panely signalizátora. Niekedy sa môže stať, že aj napriek zresetovaniu tlačidlom “C” sa signalizátor neuvedie do pohotovostného stavu. Je to spôsobené pomalým stekaním vody zo sondy. Stačí počkať určitý čas a znova stlačiť tlačidlo “C”.

Filtračné šachty 

z našej ponuky s môžete vybrať podla Vašich preferencií a podmienok montáže z 3 typov filtračný šácht. 

 1. Filtračná šachta BASIC
 2. Filtračná šachta STANDARD
 3. Filtračná šachta STRONG

Každá verzia filtračnej šachty sa inštaluje pred zbernú nádrž na dažďovú vodu a má pripojenie DN110. V závislosti od plochy strechy, z ktorej sa bude zbierať voda do nádrže a taktiež podmienok montáže (hĺbka potrubia, pôdne podmienky,…) si môžete vybrať od základnej filtračnej šachty BASIC do 120m2, cez filtračnú šachtu STANDARD do 150m2 plochy až po filtračnú šachtu STRONG pre stredy do 200m2, hlbšiu montáž v ťažších pôdnych podmienkach. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorú filtračnú šachtu máte zvoliť neváhajte a kontaktujte nás tu Kontakt radi Vám poradíme pri výbere.

Filtračnú šachtu objednávajte v našom e-shope tu E-shop alebo stačí kliknúť na obrázok dole. 

Filtračná šachta STRONG - kliknite na obrázok
Filtračná šachta ŠTANDARD
Filtračná šachta STANDARD - kliknite na obrázok
Filter BASIC na čistenie daždovej vody zo striech
Filtračná šachta BASIC - kliknite na obrázok

Filtračná šachta na dažďovú vodu PROFI

Filter na dažďovú vodu slúži na zachytávanie nečistôt v úžitkovej vode. Inštaluje sa pred zbernú nádrž do zeme. Pozostáva z kvalitnej 2 vrstvovej kanalizačnej rúry, v ktorej tele je uložený nátokový kôš a filtračný valec. Voda priteká prítokom do nátokového koša, nečistoty ostávajú v koši a prečistená voda ďalej pokračuje odtokom do zbernej nádrže. 
Nátokový kôš je zavesený na lane, takže v prípade potreby sa dá celý vybrať na prečistenie. Súčasťou dodávky je: 
* kanalizačná rúra
* nátokový kôš s filtráciou
* plastový pochôdzny poklop
* prítok + odtok DN160mm alebo DN110mm 

Objednávajte v našom e-shope tu:

Filter na dažďovú vodu PROFI

Predĺženie hrdla komína

Slúži na predĺženie komína v prípade, že musíme nádrž inštalovať hlbšie do výkopu. Štandardne je komín zo sklolaminátu. Na objednávku Vám vieme dodať namiesto sklolaminátového komína pevnejšiu alternatívu a to korugovanú kanalizačnú rúru, kde vnútorná časť je hladká, vonkajšia je vlnitá. Tesnenie na komínovej rúre DN600 nie je súčasťou dodávky a v prípade záujmu je možné ho dokúpiť.

Výšku komína je potrebné špecifikovať pri zadávaní objednávky cez e-shop. Objednávajte v našom eshope tu: 

Predĺženie komína E-shop

Filter proti zápachu AFI PRO

sa používajú na neutralizáciu nepríjemného zápachu a toxických látok prítomných v kanalizácii, žumpách a septikoch. Ľahko sa inštalujú a nevyžadujú údržbu pri každodennom používaní. Poskytujú podporu v boji proti zápachu pochádzajúcim zo šácht, septikov, čerpacích staníc atď.

Očakávaný protizápachový účinok sa dosiahne vďaka prítomnosti špeciálnej vnútornej patróny (najčastejšie je to (impregnovaný) aktívny alebo katalytický uhlík.

Tento sa používa na neutralizáciu mimoriadne nepríjemných pachov s veľmi vysokou koncentráciou sírovodíka a amoniaku, ktoré najskôr absorbuje a adsorbujú sa nebezpečné vonné látky a potom ich prefiltruje a neutralizuje molekuly zodpovedné za zápach.

Objednávajte tu: Filter proti zápachu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram